Otteluohjelma KatusählyTOUR´19 Sokos Hotelli Vantaan edustalla pe 7.6.

05.06.2019

KatusählyTOUR´19 pääkaupunkiseudun perinteinen osaturnaus pelataan Tikkurilassa Sokos Hotelli Vantaan edustalla perjantaina 7.6. Turnaukseen ilmoittautui 17 joukkuetta kolmeen sarjaan.

Juniorit:                                                                                         

Jarrujälki, SCH P04, Tahrapöksyt, Cheddarkastike

Firma: 

Fysiofox, Icehearts

Seka:

Icehearts, VKTP

Miehet:

A-lohko: Icehearts, Isot Tiikerit, VKTP

B-lohko: Fysiofox, Tontut, Tv hullut

C-lohko: HC Bulls Hit, Jee Jee Team, Vamos Vamos

 

OTTELUOHJELMA:

Kenttä 1

17.00 Jarrujälki – Tahrapöksyt (Juniorit)

17.15 SCH – Cheddarkastike (Juniorit)

17.30-18.00 Aktia-stipendien jako Tiikerijunioreille

18.00 Icehearts – VKTP (Seka finaali /Miehet A)

18.15 Jee Jee Team – HC Bulls Hit (Miehet C)       

18.30 Isot Tiikerit - Icehearts (Miehet A)

18.45 Tontut - Fysiofox (Miehet B)

19.00 VKTP – Isot Tiikerit (Miehet A)

19.15 Vamos Vamos - Jee Jee Team (Miehet C) 

19.35  2. paras lohkokolmonen - 3.  paras lohkokolmonen (Miehet jatkopeli 1)    

19.50  3. paras lohkoykkönen – 3. paras lohkokakkonen  (Miehet PVE 1)   

20.05 Paras lohkoykkönen - Voittaja jatkopeli 1 (Miehet PVE 2)     

20.20 Fysiofox-Iceharts (Firma finaali)

20.35 Voittajat otteluista PVE 3 – PVE 2 (Miehet VE 1)

20.55 Miehet finaali 

 

Kenttä 2

18.00 Cheddarkastike - Jarrujälki (Juniorit)         

18.15 Fysiofox - Tv hullut (Miehet B)

18.30 Tahrapöksyt - SCH (Juniorit)

18.45 HC Bulls Hit - Vamos Vamos (Miehet C)

19.00 SCH - Jarrujälki (Juniorit)  

19.15 Tv hullut – Tontut (Miehet B)

19.30 Tahrapöksyt - Cheddarkasteke (Juniorit)

19.50 Paras lohkokakkonen - 2. paras lohkokakkonen (Miehet PVE 3)  

20.05  2. paras lohkoykkönen – Paras lohkokolmonen (Miehet PVE 4)

20.20 Juniorit finaali      

20.35 Voittajat otteluista PVE 1 – PVE 4 (Miehet VE 2)

18.10.2019A poikien SM-sarjaa Tikkurilassa - Tiikerit vs Nokian KrP su klo 17.00.
10.10.2019Kohosen ja Kotilaisen tähdittämä Happee Tiikerien vieraaksi Urheilutalolle su klo 17.00
04.10.2019Vilkas Tiikeriviikonloppu - A poikien sarja-avaus Tiikerit vs Oilers Urheilutalolla la klo 17.00.
01.10.20192003 synt. malliryhmä leirille Eerikkilään - Tiikereistä mukana Lindgren ja Tiainen.
27.09.2019Tiikereillä tuplapeli viikonloppu - LASB vieraaksi Urheilutalolle su 17.00!
19.09.2019Salibandyliiga käynnistyy paikallispelillä - Tiikerit vs EräViikingit Tikkurilan Urheilutalolla la klo 17:00!
09.09.2019Liigajoukkueen kausikorttimyynti kiihtyy - Hanki omasi ja pääset parhaille paikoille!
08.09.2019Liigajoukkue esiteltiin seurapäivässä!
06.09.2019Tiikerit ja Pohjola Sairaala solmivat yhteistyösopimuksen!
01.09.2019Tiikerit C-tytöt ja C2 pojat SM-sarjaan!

Siirry arkistoon »